Twórcy żyją wśród nas, a my ich nie widzimy

W dniach 7-9 czerwca 2022r. w PCEN w Przemyślu przy ulicy Kraszewskiego 3 została przeprowadzona II edycja projektu edukacyjnego pt.: „Twórcy żyją wśród nas, a my ich nie widzimy”,  realizowanym przez  Fundację  Towarzystwo Projektów Edukacyjnych w Warszawie we współpracy z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli Oddział w Przemyślu.

Projekt był adresowany do uzdolnionej plastycznie młodzieży oraz nauczycieli  składał się z dwóch części.

Pierwsza z nich to 3-dniowe warsztaty malarskie. Warsztaty poprowadził wybitny polski malarz pan Robert Bluj. Tematem prac uczestników była martwa natura z wykorzystaniem osobistej interpretacji, umiejętności operowania techniką malarską, kolorem i światłem. Z naszej szkoły udział wzięła uczennica klasy trzeciej Klaudia Kogut z nauczycielem opiekunem Elżbietą Wątróbską.

Druga część projektu podsumowująca warsztaty to wernisaż prac pana Roberta Bluja i uczestników projektu wraz z opracowaniem i wydaniem katalogu powarsztatowego.

Impreza podsumowujące w/w projekt odbędzie się w dniu 30 września 2022 r.  godz. 17.00 – Zamek Kazimierzowski w Przemyślu – otwarcie wystawy malarskiej „Ciche ślady życia. Martwa natura” – prace Roberta Bluja i uczestników warsztatów plastycznych oraz wystawa fotografii Bartosza Frątczaka.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa

Posted in Aktualności, Wydarzenia.