Praktyki w Sevilli

W dniach 02.08.2021-13.08.2021 dwudziestu uczniów kierunków technik handlowiec i technik ekonomista odbyło praktyki zagraniczne w Sevilli, w Hiszpanii. Był to pierwszy z czterech wyjazdów zaplanowanych w ramach projektu  „Praktyka czyni mistrza – europejskie staże naszą szansą na rozwój i sukces zawodowy” sfinansowanego z Funduszy Europejskich  przez program POWER VET.

Przez 10 dni stażyści pracowali w sklepach i firmach handlowych i w zależności od specyfiki swojego zawodu, pod okiem swoich opiekunów wykonywali powierzone obowiązki zawodowe.  W wolnym czasie, wraz z opiekunami poznawali urokliwe zakątki Sevilli, próbowali tradycyjnych potraw, obserwowali zwyczaje mieszkańców. W weekendy odbyły się dwie wycieczki: do Kadyksu i Metalascanas.  Obie miejscowości położone na oceanem zachwyciły pięknymi plażami i architekturą. Uczestnicy wyjazdu odbyli również kurs języka hiszpańskiego, który pomógł im w codziennej komunikacji.

Młodzież miała zagwarantowany transport, ubezpieczenie, zakwaterowanie, wyżywienie oraz opiekę pedagogiczną nauczycieli CKZiU Nr 2 i pracowników organizacji partnerskiej Euromind.

Posted in Aktualności, POWER, Wydarzenia.