Mistrzostwa Młodych Ratowników o Puchar Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu

W dniu 28.02.2023 r. w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu odbyły się Mistrzostwa Młodych Ratowników o Puchar Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu Rafała Kijanki.

Do mistrzostw przystąpiło 15 drużyn ze szkół z Przemyśla, powiatu przemyskiego i powiatu przeworskiego, łącznie 60 młodych ratowników. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II TAP technik programista w składzie:

  1. Drapała Adrian
  2. Czerwiński Jakub
  3. Świstak Gracjan
  4. Myszak Mateusz

Zawody rozpoczęły się 15-minutowym testem z wiedzy ogólnej o pierwszej pomocy przedmedycznej. Test pisali liderzy drużyn którzy w wyznaczonym czasie mieli odpowiedzieć na 15 pytań. Naszą szkołę reprezentował Adrian Drapała. Następnie drużyny przystąpiły do próby sprawnościowej, wykonania Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej, udzielenia pomocy osobie zadławionej ciałem obcym oraz udzielania pomocy osobie z urazem wielomiejscowym.
Wszystkie zadania były punktowane, zaś sama rywalizacja była bardzo zacięta, bo o końcowym wyniku zdecydowały różnice jednego i trzech punktów.

Tym razem naszej drużynie nie udało się stanąć na podium z pucharem, jednak otrzymali upominki i kolejne doświadczenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy, które będzie pomocne w dalszych konkursach, a przede wszystkim z życiu prywatnym każdego z uczestników.

Posted in Aktualności, Wydarzenia.