Międzynarodowy program EcoSchools (Eko-Szkoły) – międzynarodowy certyfikat „Zielonej Flagi”

Miło nam poinformować, że Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Przemyślu spełniło wymagania formalne w Międzynarodowym programie EcoSchools (Eko-Szkoły), aby otrzymać międzynarodowy certyfikat Zielonej Flagi. Zgłaszając się do programu w roku szkolnym 2022/2023, szkoła może dołączyć do międzynarodowego grona EcoSchools, dla których środowisko naturalne oraz edukacja ekologiczna jest ważnym aspektem życia. W programie uczestniczy 51000 szkół z 67 krajów świata.

Szkoły dla Ekorozwoju to program edukacji i aktywności ekologicznej realizowany przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska, w który dotychczas włączyło się około 1000 szkół z całej Polski. Program należy do międzynarodowej sieci Eco–Schools – przyznającej najbardziej prestiżowe wyróżnienia ekologiczne dla szkół na całym świecie – certyfikat Zielonej Flagi.

Zielona Flaga jest międzynarodowym wyróżnieniem przyznawanym w programie Eco-Schools (EkoSzkoły). Celem programu jest podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami (w tym recyklingu) w szkołach i ich otoczeniu.

Zielona Flaga jest tytułem, który nadawany jest szkołom na całym świecie w ramach programu Eco – Schools.

Nauczyciele – koordynatorzy programu w CKZiU nr2:

mgr inż. Roman Fedyna i mgr Paweł Damaszko

Posted in Aktualności, Wydarzenia.